Вести

(Видео) Мицкоски: Еден ден споменикот ќе биде поставен на местото на кое заслужува, и ќе дојде ден и кога оние кои ова го прават ќе се срамат за своите постапки

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани пријатели, Речиси и да нема ден, а  да нема некој скандал приреден од владата. Граѓаните се чуствуваат неспокојни и свесен сум дека таа […]

Вести

Претседателoт nа ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски упати честитка по повод празникот „Свети Сава“

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од свое лично и од име на партијата упати честитка до српската заедница во Македонија, по повод празникот Свети Сава. Тој нагласи дека делото и учењето на Свети Сава оставиле […]