Останати спортови

ПСЖ го освои Суперкупот на Франција

Шенжен, 4 август 2018  – Пари Сен Жермен го освои Суперкупот на Франција, откако со убедливи 4:0 го совлада Монако. Натпреварот се играше во кинескиот град Шенжен, а ова е прв трофеј за новиот тренер […]

Спорт

Светската титула ќе доведе до раст на потрошувачката и БДП во Франција

Париз, 18 јули 2018  – Победата на Франција на Светското првенство ќе обезбеди дополнителни 0,2 проценти зголемување на потрошувачката во земјата во 2018 година. Ова го предвидува светскиот лидер во комерцијалното кредитно осигурување „Euler Hermes“. […]

Свет

Белгиските власти спречиле терористички напад во Франција (ДПЛ)

Брисел, 2 јули 2018  – Белгиските власти во текот на изминатиов викенд при полициска операција спроведена во источните предградија на Брисел, спречиле нов терористички напад во Франција. Белгиското обвинителство за тероризам соопшти денеска дека нападот […]

Вести

Америка, Британија и Франција ја нападнаа Сирија! (ЕКСКЛУЗИВНИ ВИДЕА + ФОТО)

На 14 април, САД, Велика Британија и Франција започнаа голем ракетен напад против неколку позиции на владата во главниот град на Сирија, Дамаск и други неодредени подрачја. Американските армиски и сириски извори потврдија дека сите […]