Вести

АМСМ: Состојба на сообраќајот на државните патишта и временска прогноза !

СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози.             ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: На патниот правец А2 Струга – г.п. Ќафасан, од бензинска пумпа КМР до м.в. Добра Вода – с. Франгово (во должина од […]