Вести

Мицкоски се сретна со Јан Хекер, советник за надворешна политика на Канцеларот на СР Германија, Ангела Меркел

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, придружуван од Подпретседателот Александар Николовски и Тимчо Муцунски, оствари средба со Јан Хекер, Советник за надворешна политика на Канцеларот на СР Германија, Ангела Меркел. На средбата Мицкоски најпрво му честиташе […]

Македонија

Во енергетиката имаме поразителни резултати кои уриваат негативни рекорди – Проф. Христијан Мицкоски

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани граѓани, Eден од основните столбови на функционирање на државата претставува енергетиката, со силна и развиена енергетика ќе имаме силно и развиено стопанство. За […]

Политика

СТАВ: Оваа Влада на Македонија е најлошата влада од осамостојувањето до денес – Христијан Мицкоски

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата „Само вистина“ на Канал 5, ја оценува Владата на СДСМ како најлоша Влада која Македонија ја имала до сега.   -Секојдневно имам комуникација со граѓаните на Република Македонија. Граѓаните се […]

Вести

(Видео) Мицкоски: Еден ден споменикот ќе биде поставен на местото на кое заслужува, и ќе дојде ден и кога оние кои ова го прават ќе се срамат за своите постапки

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани пријатели, Речиси и да нема ден, а  да нема некој скандал приреден од владата. Граѓаните се чуствуваат неспокојни и свесен сум дека таа […]

Вести

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со специјалниот пратеник на Генералниот секретар на Обединетите нации за прашањето за името Метју Нимиц

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес (01 февруари 2017та година) заедно со потпретседателот Александар Николоски, генералниот секретар Игор Јанушев оствари средба со специјалниот пратеник на Генералниот секретар на Обединетите нации за прашањето за името Метју […]

Македонија

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ е подготвена да се ангажира за побрза интеграција на Македонија во ЕУ

Имавме многу корисни состаноци на кои што можевме да ги презентираме позициите на нашата партија, да ги презентираме политиките кои што ВМРО-ДПМНЕ сака и треба да ги води. Исто така го реафирмиравме нашиот став за […]

Вести

Претседателoт nа ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски упати честитка по повод празникот „Свети Сава“

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од свое лично и од име на партијата упати честитка до српската заедница во Македонија, по повод празникот Свети Сава. Тој нагласи дека делото и учењето на Свети Сава оставиле […]

Вести

Обид на политичките лидери во насока да се изгради консензус за името

Утре во Клубот на пратеници македонскиот државен врв и партиските лидери ќе оддржат средба на која ќе разговараат за прогресот во однос на спорот за името со Грција и рамката што ја предложи медијаторот Метју […]