Вести

ЗГАЗЕНО ДЕТЕ ВО ЃОРЧЕ! БЛОКИРАНА УЛИЦАТА “БОРИС САРАФОВ” ОД НАСЕЛЕНИЕТО!

На улицата “Борис Сарафов” која проаѓа веднаш до основното училиште “Мирче Ацев” во Ѓорче Петров пред кратко време се случила тешка сообраќајна несреќа во која возило згазило 10 годишно дете. Последната информација која ја добивме […]

Хроника

Повреден полицаец на пасошка контрола на Табановце

На 15.03.2018 година во 19.00 часот на Граничен премин Табановце, на лента за пасошка контрола, товарно моторно возило со радовишки регистарски ознаки, сопственост на приватна фирма од Радовиш, а управувано од К.Г. (55) од Радовиш, […]

Вести

Едно лице почина во сообраќајна несреќа кај Удово

Денеска околу 13,00 часот на автопатот Скопје-Гевгелија кај с.Удово Т.П. роден1978 од Кавадарци, управувајќи моторцикл „Хонда“ удрил во задниот дел од патничко моторно возило „Волксваген голф-4“ со бугарски регистарски таблици, управувано од бугарскиот државјанин А.Д.П.. […]

Вести

Повеќе сообраќајни несреќи во Скопје и Куманово

На 13.02.2018 година околу 16,30 часот во Скопје на улица „2-ра Македонска Бригада“, Ф.Н (67) од Скопје управувајќи патничко моторно возило „Тико“ со скопски регистарски ознаки изгубил контрола над возилото и удрил во канделабра за […]

Хроника

Тешка сообраќајна несреќа во Битола. Има повредени

На 03.02.2018 година околу 19,00 часот во Битола на крстосницата од ул.„Филип II Македонски“, ул.„Прохор Пчински“ и ул.„Цане Василев“, патничко моторно возило „Рено Лагуна“ со битолски регистерски таблици управувано од А.Ј. (26) од с.Карамани-битолско, удрило […]

Хроника

Тешка сообраќајна несреќа во Ѓорче Петров

На 02.02.2018 година во 08,30 часот, во Скопје на раскрсницата од ул.„Црногорска“ со ул.„4-ти Јули“, патничко моторно возило „Пежо 208“ со скопски регистерски таблици управувано од О.К.(41) од Скопје удрило во велосипедист Р.М. (51) од […]

Вести

Десет сообраќајни незгоди во текот на вчерашниот ден на подрачјето на град Скопје

Во текот на вчерашниот ден (01.02.2018 година), на подрачјето на Сектор за внатрешни работи Скопје се случиле 10 сообраќајни незгоди од кои една со тешки телесни повреди, шест со телесни повреди и три со материјална […]