Хроника

Автомобил излетал од патот кај село Војница, едно лице тешко повредено

Велес, 26 јуни 2018  – Автомобил марка „Форд галакси“ вчера излетал од коловозот кај селото Војница и удрило во земјен брег од десната страна при што со тешки телесни повреди се здобило едно лице. Според […]

Хроника

Тешко повреден пешак во Кавадарци

Кавадарци, 26 јуни 2018  – Седумнаесетгодишен кавадарчанец бил тешко повреден при сообраќајна незгода што се случила синоќа околу 22:30 часот на  улицата  „Шишка“  во Кавадарци. – Станува збор за сообраќајна незгода помеѓу патнички автомобил марка „фолксфаген  голф” со кавадаречки […]

Вести

Моторциклист го изгуби животот

Тешка сообраќајна несреќа се случи во која има и жртва. На 04.02.2018 година  околу  17,00 часот на бул.“Борис Трајковски“ Е.А.(38) од Скопје управувајќи моторцикл „Сузуки“ изгубил контрола, паднал и од здобиените повреди починал на лице […]