Вести

СДСM: ВМРО-ДПМНЕ шири лажни вести, обидот да ги вовлекува собраниските служби во своите политикански игри за блокади е скандалозен

Центарот за комуникации со јавноста на СДСМ издаде соопштение во врска со обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ за фрлените амандмани: “ВМРО-ДПМНЕ параниочно шири лажни вести и конструкции, соочена со неуспехот на сопствените политики на поделби и омраза […]

Вести

Лазарова: Со законски измени обезбедуваме поголема заштита на животната средина и здравјето на граѓаните

Почитувани, Коалицијата предводена од СДСМ иницираше измени на Законот за минерални суровини со кои ќе се обезбеди заштита на населението и на животната средина, особено во регионите каде што има рудници. За овој Предлог-закон треба […]