Вести

Министерот Спасовски на 18-от состанок на Комитетот на министри на Конвенцијата за полициска соработка во Југоисточна Европа и министерскиот состанок –во рамки на Брдо процесот

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вчера и денеска учествува на 18-тиот состанок на Комитетот на министри на Конвенцијата за полициска соработка во Југоисточна Европа и Министерскиот состанок, во рамки на Брдо процесот во Брдо, […]

Македонија

МВР: Министерот Спасовски на средба со градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев

Безбедносната состојба на подрачјето на Полициската станица Кавадарци е стабилна, рече министерот Оливер Спасовски во изјавата за медиумите по посетата на ПС Кавадарци и Регионалниот центар за гранични работи-Југ. -Разговаравме за проблемите со кои колегите […]

Вести

Спасовски: Чест ми е што сум присутен на овој свечен чин и имам можност директно да се обратам до новите дипломци

Денес Министерот за Внатрешни работи Оливер Спасовски присуствуваше на доделувањето на диломите на дипломски и постдипломски студии на Факултетот за безбедност при Универзитетот „Св. Климент Охридски“. – Чест ми е што сум присутен на овој […]

Вести

Средба на Министерствата за внатрешни работи на Република Македонија и Република Албанија

Министерствата за внатрешни работи на Република Македонија и Република Албанија имаат одлична соработка и таа во наредниот период дополнително ќе се унапредува, истакнаа по денешната средба во Охрид министерот за внатрешни работи на Република Македонија […]

Вести

Утре во посета на Македонија ќе дојде министерот за внатрешни работи на Албанија

Утре 03.02.2018 (сабота) во 12.00 часот во вила „Охрид“ во Охрид министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ќе оствари средба со министерот за внатрешни работи на Република Албанија, г.Фатмир Џафај. Со оваа средба се очекува […]