Власт

Претседателот Заев: Ја докажав мојата невиност и дочекав правда

Веројатно како за секој граѓанин при изрекување на пресуда, така и за мене, трауматичен е моментот, но среќен сум заради тоа што добив ослободителна пресуда. Среќен сум заради тоа што конечно ја докажав мојата невиност и тоа […]

Став

Проф. Ванковска со прашање до Заев!

Заев не ги делел граѓаните кога ги вработувал. Па тогаш зошто не ја вработи мојата бивша докторантка: има два факултета, две магистратури, еден докторат и уште еден во изработка! И е невработена!!! Треба да ослободи […]

Опозиција

Заев тврдеше дека ја знае вистината, а сега бега од одговори

Зоран Заев и криминалниот картел кој го води, да запрат со морбидната кампања во случајот со свирепото убиство кај Смилковско езеро. Заев тврдеше дека ја знае вистината, а сега бега од одговори. Заев пред изборите […]

Власт

Заев: Добро е што јавноста ќе има увид во вистината, нецелосно објавената снимка намерно создаваше погрешен впечаток

Благодарам за присуството на јавноста на овие судски рочишта. Како што знаете, почнаа суштинските постапки во случајот Поткуп, којшто се води против мене и за којшто јавноста е информирана. Задоволен сум што судот прифати на […]

Вести

ВИДЕО обраќање од Премиерот Заев: Македонија – земја на сите наши граѓани, тоа е патоказ за нашата иднина

  Законот за употреба на јазиците е сериозен придонес во градењето на концептот „Едно општество за сите граѓани“. Оваа наша и европска вредност, ја доби поддршката од мнозинството граѓани на последните парламентарни, но и на […]

Власт

Заев: На Македонија и треба сериозна Антикорупциска комисија која вистински ќе се бори со слабостите на системот

Почитувани граѓани, почитувани претставници на медиумите, Ви благодарам на вниманието со коишто го следите овој процес. Секако, тој е дел од политичките процеси којшто се случуваат во Македонија, заради тоа што јас го квалификував уште […]

Опозиција

Андоновска: СДСМ само предизборно ги манипулираше граѓаните

СДСМ ветуваше 15% покачување на платите на здравствените работници во првите 6 месеци од мандатот. СДСМ излажа. Програмата на СДСМ и говорите на Зоран Заев пред изборите се само еден памфлет на лаги. Ова е […]

Став

Арбен Таравари со отворено писмо до Премиерот Зоран Заев

Отворено писмо до г. Зоран Заев, Здраво Зоранe, посакувам моето писмо да те најде добро! Постојат две работи што сакам да ги нагласам уште на почетокот на моето писмо: Како прво, писмото е отворено бидејќи […]

Став

Милчин до Заев: Врати се дома и подели оставки пред да биде предоцна

Врати се дома, Заев. Те чека многу работа која не е помалку непријатна од преговорите за името. Поранешниот прв човек на фондацијата Отворено општество Владимир Милчин во молбено-заповеднички манир бара од премиерот Зоран Заев да […]