Општини

Без вода утре дел од општина Бутел

Скопје, 27 јуни 2018  – Дел од корисниците на општина Бутел утре од девет часот ќе останат без водоснабдување поради уличен дефект од Ф-200мм на ул. Бутелска во близина на полициската станица Бутел. Без водоснабдување  […]

Вести

Градоначалникот Шилегов не дозволи покачување на цената на водата во Скопје

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, на денешната петта седница на Советот на Град Скопје, ги повлече од дневен ред предлог-одлуките со кои беше предвидена промена на цената на водата во Скопје. Станува збор за три […]

Вести

Скопјани ќе имаат зголемени мартовски сметки за вода

Мартовските сметки за вода скопјани ќе ги добијат со повисока цена на водата. Кубен метар вода поскапува за 2,04 денари. Петре Шилегов, градоначалникот на Скопје, по многуте реакции во јавноста, денеска објасни дека сметките не […]