Опозиција

Заев тврдеше дека ја знае вистината, а сега бега од одговори

Зоран Заев и криминалниот картел кој го води, да запрат со морбидната кампања во случајот со свирепото убиство кај Смилковско езеро. Заев тврдеше дека ја знае вистината, а сега бега од одговори. Заев пред изборите […]

Македонија

Мицкоски на работен појадок со Могерини

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес (19 април 2018-та година) оствари работен појадок со високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност, Федерика Могерини. На средбата се разговараше за европските интеграции на државата, најновиот […]

Македонија

Членка на ВМРО-ДПМНЕ избриша патос со Влатко Ѓорчев!

Влатко Ѓорчев на својата фан-страна поставил вакво прашање и констатација дека немало граѓанин кој не е против оваа власт и дека сите се загрижени заради тоа. Па прашува : Граѓани на Република Македонија дали живеете […]

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ на сите театарски работници им го честита 27-ми март Светскиот ден на театарот

ВМРО-ДПМНЕ на сите театарски работници им го честита 27-ми март Светскиот ден на театарот! За жал, некои театарски уметници кои се ангажирани на сцените на македонските театри, немаат можност да се израдуваат и достоинствено да […]

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев мора да покаже малку достоинство и да се повлече

Ако има независно обвинителство и независен суд, тогаш Зоран Заев сигурно нема да биде премиер. После вчерашното сведочење во кое видовме јавно признание како Заев барал поткуп од едно евро за него, едно евро за […]

Опозиција

Игор Божиновски: 10 месеци СДСМ. 10 месеци неправда

10 месеци СДСМ. 10 месеци неправда. Оставката на актуелниот министер за правда Билен Саљији не е никаков морален чин туку обид Зоран Заев да се испере од одговорноста за хаосот, притисоците и невидената политизација во […]

Опозиција

ВМРО-ДПМНЕ: Катица Јанева и Специјалното јавно обвинителство се претворија во карикатура

Катица Јанева и Специјалното јавно обвинителство се претворија во карикатура, заради понизноста во извршувањето на политичките нарачки. Никој веќе не верува во нивната професионалност и неселективност. Јасно е дека Зоран Заев и СДСМ се исплашени […]

Опозиција

Александар Нацев од ВМРО – ДПМНЕ со реакции за правниот систем

Правдата не е правда, доколку е селективна. Јавното обвинителство мора да почне да си ја врши функцијата и да престане да биде инструмент на Зоран Заев за политичка пресметка. Јавното обвинителство замижува пред криминалот на […]

Опозиција

ВМРО-ДПМНЕ: Начинот на кој што СДСМ ги потценува граѓаните е навредлив

Начинот на кој што СДСМ ги потценува граѓаните е навредлив. СДСМ е единствена партија што се фали со рејтинг каде нема поместување. Република Македонија по една година под власт на СДСМ е во општа економска […]

Македонија

Виктор Камиловски: Фондот за здравствено осигурување ги остави граѓаните без основните лекови

Интегрално Ви го пренесуваме соопштението од Др Виктор Камиловски Фондот за здравствено осигурување ги остави граѓаните без основните лекови. Досега не се случило осигурениците да не можат да ја подигнат својата месечна терапија која е […]