Свет

Меј: Многу сум вознемирена поради новото труење со „Новичок“

Лондон, 5 јули 2018  – Британската премиерка Тереза Меј изјави денеска дека е многу вознемирена, бидејќи двајца британски граѓани се отруени со нервниот агенс „Новичок“. – Многу е вознемирувачко да видиш дека уште две лица […]

Вести

Америка, Британија и Франција ја нападнаа Сирија! (ЕКСКЛУЗИВНИ ВИДЕА + ФОТО)

На 14 април, САД, Велика Британија и Франција започнаа голем ракетен напад против неколку позиции на владата во главниот град на Сирија, Дамаск и други неодредени подрачја. Американските армиски и сириски извори потврдија дека сите […]