Политика

Трамп одобри распоредување трупи во Саудиска Арабија и ОАЕ

Американскиот претседател Доналд Трамп одобри распоредување американските сили во Саудиска Арабија и Обединетите Арапски Емирати, после нападот врз саудиската нафтена рафинерија. Целта на распоредувањето на американските трупи е одбранбена и тие пред се ќе се […]

Вести

Америка, Британија и Франција ја нападнаа Сирија! (ЕКСКЛУЗИВНИ ВИДЕА + ФОТО)

На 14 април, САД, Велика Британија и Франција започнаа голем ракетен напад против неколку позиции на владата во главниот град на Сирија, Дамаск и други неодредени подрачја. Американските армиски и сириски извори потврдија дека сите […]

Хроника

Очи во очи со педофил: Сега ти ќе ме слушаш, погледни ме!

Храбрите американски гимнастичарки замолија да се соочат со педофил кој ги злоупотребувал додека бил доктор за репрезентацијата на САД, Лари Насар (54) на кого му се заканува доживотен затвор. Судницата бр. 5 во Ингам Каунти, Мичиген, […]