Во Иран значителен раст на бројот на заразени со Ковид-19


– Во Иран денеска регистрирани се 3.712 нови случаи на Ковид-19, што е највисок дневен биланс од февруари.

Со што вкупниот број на инфицирани лица од почетокот на пандемијата се искачи на 429.193 луѓе.

Портпаролката на иранското Министерство за здравство, Сима Садат Лари изјави дека во изминатите 24 часа од последици од новиот коронавирус починале 178 луѓе, со што вкупната бројка на смртни случаи достигна 24.656.


Вести

Нови 247 случаи на КОВИД-19, оздравеле 321, починале 15 лица

Министерството за здравство соопшти дека во последните 24 часа се направени 737 тестирања, регистрирани се 247 нови случаи на КОВИД-19, оздравеле 321 пациент, а починале 15 лица, сите во болнички услови. Од новорегистрираните случаи, во […]

Вести

Владини одлуки за именување директори, в.д. директори и членови на УО на повеќе ЈП и АД

Владата на денешната седница донесе одлуки за именување директори, в.д. директори и членови на управни одбори на повеќе јавни претпријатија и акционерски друштва во сопственост на Владата на Северна Македонија, врз основа на предлозите на […]

Бизнис и економија

Бензините поевтинуваат за половина денар, цената на дизелот останува иста

– Бензините и екстра лесното масло за домаќинство од ноќеска на полноќ поевтинуваат за половина денар по литар, а цената на дизелот останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ). Со […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*