Во Иран нови 200 смртни случаи од Ковид-19


Во Иран нови 200 смртни случаи од Ковид-19 - МИА

Техеран, 7 јули 2020 () – Во Иран, 200 лица починаа во претходните 24 часа од последиците од Ковид-19, најмногу во еден ден откако се прошири пандемијата во таа земја.

Вкупниот број на смртни случаи во Иран од оваа болест е 11.931, додека од почетокот на пандемијата, регистрирани се 245.688 случаи на инфекција, од кои 2.637 во текот на претходниот ден.

До вчера, во Иран најголем пораст на бројот на смртни случаи за еден ден беше 163, но црниот рекорд беше соборен во следните 24 часа со 200 потврдени смртни случаи.

Дневниот број на заразени со коронавирус и смртни случаи во Иран се зголеми нагло во текот на изминатата недела, откако властите почнаа постепено да ги ублажуваат ограничувањата наметнати кон средината на април.


Нови 173 случаи со Ковид-19, починати 15, оздравени 150 пациенти - МИА
Вести

Нови 139 случаи со Ковид-19, еден починат, 239 оздравени пациенти

Скопје, 12 август 2020 () – Во последните 24 часа се направени 1.627 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје-30, Куманово-20, Дебар-2, Штип-15, Прилеп-1, Тетово-6, Струга-8, Битола-2, Охрид-3, Кавадарци-8, Гостивар-19, Гевгелија-1, […]

Преговорите за новата влада по Илинден, ЕУ очекува стабилна коалиција и силен Парламент - МИА
Вести

В петок, според СДСМ, Заев ќе го добие мандатот, Мицкоски за нови избори ако се исцрпат можностите за формирање влада

Скопје, 12 јуни 2020 () – На два дена до рокот за доверување на мандатот за состав на Владата, официјално нема договор меѓу партиите кои освоија најмногу пратенички места. Од СДСМ тврдат дека Заев е […]

Нови 29 позитивни на КОВИД-19 од 349 тестирања во изминатите 24 часа - МИА
Вести

Бројот на новозаболени од Ковид-19 дневно се уште трицифрен, да се почитуваат мерките за заштита

Скопје, 12 август 2020 () – Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.885 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Почина една 51-годишна пациентка од Скопје. Регистрирани се 161 […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*