Во американската сојузна држава Мисисипи најмалку 26 пратеници заразени со Ковид-19


Во американската сојузна држава Мисисипи најмалку 26 пратеници заразени со Ковид-19 - МИА

Вашингтон, 9 јули 2020 () – Најмалку 26 пратеници и 10 вработени во Парламентот на американската сојузна држава Мисисипи се заразени со новиот коронавирус.

Парламентот на Мисисипи брои 174 пратеници.

Гувернерот на Мисисипи, Тајт Ривс уапти апел до сите кои биле во контакт со заразените пратеници да се тестираат што побрзо. Тој истакна дека мора да се почитува физичата дистанца и да се носат маски во затворен простор. 


Нови 141 случаи со КОВИД-19, оздравени 161 и еден починат пациент - МИА
Вести

Нови 141 случаи со КОВИД-19, оздравени 161 и еден починат пациент

Скопје, 11 август 2020 () – Министерството за здравство денеска регистрира 141 нови случаи на КОВИД-19 од направени 1.885 тестирања, како и 161 оздравени и еден починат пациент. Во последните 24 часа, како што соопшти […]

Активни 3327 случаи со Ковид-19, апел да се почитуваат мерките без исклучок - МИА
Вести

Активни 3327 случаи со Ковид-19, апел да се почитуваат мерките без исклучок

Скопје, 11 август 2020 () – Во последните неколку недели во земјава се бележат трицифрени бројки на заразени од Ковид-19. И покрај мерките за носење маска и држење дистанца, како и воведените протоколи, епидемијата не […]

Вести

Партиите се уште без договор за ново парламентарно мнозинство и влада

Скопје, 11 август 2020 () – Лидерите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети, на вчерашната средба не постигнаа договор околу формирањето на нова влада, сепак, како што истакнаа, разговорите ќе се продолжат […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*