Путин: Неоснованите обвинувања за Навални се несоодветни


Путин: Русија ќе има соодветен одговор за суперсоничното оружје - МИА

Москва, 14 септември 2020 () – Рускиот претседател Владимир Путин во телефонски разговор со францускиот претседател Емануел Макрон рече дека неоснованите обвинувања против Русија во врска со хоспитализацијата на Алексеј Навални се несоодветни, се наведува во соопштението на Кремљ.


 

Путин и Макрон детално разговарале за ситуацијата во врска со Навални. Путин ја нагласил „несоодветноста на неоснованите обвинувања против руската страна во овој случај“, пренесува новинската агенција ТАСС.