Пожар во старски дом во Русија, 11 загинати
 

Најмалку 11 луѓе загинаа во пожар во старски дом во југоисточна Русија, соопштија локалните власти.

Според информациите од медиумите, пожарот избил доцна синоќа во Башкортостан, во Урал.

Властите отворија истрага за причините за пожарот.