Пожар во облакодер во Лондон, ангажирани повеќе од сто пожарникари


– Повеќе од 100 пожарникари се обидуваат да го локализираат пожарот што избувна на десеттиот кат на облакодер во источниот дел на Лондон, пренесуваат локалните медиуми.


 

Лондонските пожарникари на местото на настанот пристигнаа со 20 противпожарни возила.

Засега нема информации за повредени.