Евакуација на Врховниот суд на САД поради закана со бомба


Врховниот суд ги слушна аргументите, можна пресуда за пристап до даночните пријави на Трамп во јули - МИА

Во моментов во Вашингтон е во тек евакуација на Врховниот суд на САД поради закана за поставена бомба, пренесува Си-Ен-Ен, повикувајќи се на службено лице запознаено со ситуацијата.


 

Според телевизијата, присуството на припадници на Националната гарда е драстилно зголемено во последните половина час.

Зградата на највисоката судска инстанца во САД  се наоѓа на една улица спроти Капитол, каде што новиизбраниот претседател Џо Бајден за помалку од еден час ќе положи заклетва, на пред капитол веќе има насобрано високи гости.