Белата куќа ги избриша сите снимки со Трамп од нејзиниот канал на Јутјуб


Сите снимки на поранешниот претседател Доналд Трамп и неговата администрација се избришани од Јутјуб каналот на Белата куќа.


 

На Јутјуб каналот на Белата куќа во моментов е достапен само видео материјалот  од денешната инаугурација во живо на 46. претседател на САД, Џо Бајден.