Автомобил влетал во група демонстранти на автопат кај Сиетл, две жени повредени (видео)


Автомобил влетал во група демонстранти на автопат кај Сиетл, две жени повредени (видео) - МИА

Сиетл, 4 јули 2020 м() – Две жени се сериозно повредени утрово во Сиетл кога автомобил удри со помала група демонстранти на автопат, соопштија официјалните лица.

„Автомобилот мина низ рампите и удри неколку пешаци“, напиша полицијата во Сиетл на својот профил на Твитер.

Би-Би-Си јави дека една од жените, наводно, има животно загрозувачки повреди, а возачот е уапсен.

Осомничениот е идентификуван како 27-годишен маж од Сиетл, а не се знае дали станува збор за намерен напад.

Немирите во Сиетл траат откако Афроамериканецот Џорџ Флојд почина за време по полициско приведување во Минеаполис во мај.

Протестите на движењето „И црните животи имаат значење“ се одвиваат низ сите градови на  САД.

Y esto es la que pasa cuando te dedicas a tocar gratuitamente los cojones a la gente, que la paciencia tiene un límite, Seattle, BLM pic.twitter.com/Eu5xer3z8l

— Vladimir Bugaloo 🇪🇦🔻🇺🇲🐸 (@_V_Makarov) July 4, 2020

 

 Нови 141 случаи со КОВИД-19, оздравени 161 и еден починат пациент - МИА
Вести

Нови 141 случаи со КОВИД-19, оздравени 161 и еден починат пациент

Скопје, 11 август 2020 () – Министерството за здравство денеска регистрира 141 нови случаи на КОВИД-19 од направени 1.885 тестирања, како и 161 оздравени и еден починат пациент. Во последните 24 часа, како што соопшти […]

Активни 3327 случаи со Ковид-19, апел да се почитуваат мерките без исклучок - МИА
Вести

Активни 3327 случаи со Ковид-19, апел да се почитуваат мерките без исклучок

Скопје, 11 август 2020 () – Во последните неколку недели во земјава се бележат трицифрени бројки на заразени од Ковид-19. И покрај мерките за носење маска и држење дистанца, како и воведените протоколи, епидемијата не […]

Вести

Партиите се уште без договор за ново парламентарно мнозинство и влада

Скопје, 11 август 2020 () – Лидерите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети, на вчерашната средба не постигнаа договор околу формирањето на нова влада, сепак, како што истакнаа, разговорите ќе се продолжат […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*