Филаделфија : По улиците се слави !


Morris Day & the Time performed on Nicollet Mall in Minneapolis as part of Super Bowl Live featuring the Revolution, Morris Day & the Time and Sheila E. ] CARLOS GONZALEZ ¥ cgonzalez@startribune.com - Minneapolis, MN - Prince tribute convert on Nicollet Mall as part of Super Bowl Live featuring the Revolution, Morris Day & the Time and Sheila E.

“Филаделфија Иглс” победи на Суперболот. По улиците владее позитивна атмосфера на славје. Но, во “хаосот” од славење, според локалните медиуми, била собрана огромна маса на народ каде се слушнале експлозии и биле забележани повредени луѓе. Насобраната маса на луѓе се качувала по возила, на семафори а, фрала и предмети по полицијата. Според првичните информации има доста повредени.
Вести

Регистрирани 1022 нови случаи на Ковид- 19 во земјава, починаа 41 лице

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3127 тестирања, а регистрирани се 1022 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-463, Куманово-30, Дебар-6, Штип-28, Прилеп-68, Тетово-29, Струга-21, Велес-47, Битола-48, Охрид-28, Кавадарци-26, Гостивар-66, Гевгелија-4, […]

Вести

Најмалку 37 полицајци и жандарми се повредени во судирите со демонстрантите во Париз

Според првичниот извештај на францускиот министер за внатрешни работи Жералд Дарманан, 37 полицајци и жандарми се повредени за време на демонстрациите во Париз, јави дописникот на МИА. Министерот за внатрешни работи на Твитер го осуди […]

Вести

За еден ден во ковид центрите во Скопје хоспитализирани 52 пациенти, вкупно се лекуваат 437 лица со Ковид-19

– Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 52 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 437 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*