Здравко Савески: СИСТЕМОТ Е ГНИЛ! И не само во политичката сфера.


СИСТЕМОТ Е ГНИЛ! Системот овозможува само корумпирани политичари да ја водат државата. Зошто на власт се Бранковци, Љубчовци, Грујовци, Заевци? Зашто системот тоа го наметнува! Или ќе играш по корумпирано или ќе те сотрат!

СИСТЕМОТ Е ГНИЛ! И не само во политичката сфера. Гнил е во политичката сфера, зашто е гнил во економската сфера. Капиталистистите ја корумпираат политиката, овозможувајќи со своите валкани пари да не’ владејат само такви фаци како Бранко, Љубчо, Грујо, Заев. Економскиот систем е гнил, зашто не може преку трудољубивост да обезбедиш ништо повеќе од живуркање, цел живот ќе работиш за да го отплатиш станот купен на кредит. А за нешто повеќе од крпење на животот, економскиот систем, гнил до коска, не бара трудољубивост, бара крадење и искористување на другите луѓе.

 


Вести

Заев и Мицкоски во домашна изолација поради контакт со заболен од ковид – 19

Скоипје, 9 април 2020 () – Лидерите на двете најголеми политички партии Зоран Заев на СДСМ и Христијан Мицкоски на ВМРО-ДПМНЕ од денеска се во задолжителна домашна изолација, соопшти денеска на вонредна прес – конференција […]

Починат притвореник во затворот во Шутка позитивен на Ковид 19 - МИА
Вести

Починат притвореник во затворот во Шутка позитивен на Ковид 19

Скопје, 9 април 2020 () – Притвореник во затворот Скопје во Шуто Оризари, примен на 8 март оваа година, кој починал од срцев удар, без симптоми за коронавирус, посмортем му е потврден Ковид 19, соопшти […]