Владо Мисајловски: Денеска исчезнува хибридната форма за прогон кон ВМРО ДПМНЕ

НА 15 СЕПТЕМВРИ !!!
НА 15 СЕПТЕМВРИ !!!

ЕПА НА 15 СЕПТЕМВРИ ВИ УМРЕ ВАШЕТО СЈО !

Денеска исчезнува хибридната форма за прогон кон ВМРО ДПМНЕ и сите што мислат поразлично од оваа власт.
Многу фактори застанаа позади оваа институција да ни ја прикажат како столб на правдата, како клучот за борбата против корупцијата, но на крај сакале или нејќеле да признаат сите ја гледаат оваа институција како Срамно Јавно Обвинителство.

Но ние нема да заборавиме за нивниот прогон кон ВМРО ДПМНЕ……
Нема да заборавиме за притисоците и местенките за промена на името……..
Нема да заборавиме дека за добра цена си поигруваа со правото и правдата……
Нема да заборавиме дека потрошија милиони евра без да подложат на ревизија и да немаат никаква одговорност за нивното трошење……
Нема да заборавиме дека се ставија во целосна функција на власта како нивни инструмент за политичко прогонување, но и креирање негативно јавно мислење за сите што не размислуваат исто како оваа власт……..

Но секој што си поиграл со правото и правдата
ЌЕ СИ ОДГОВАРА !!!

Вести

За Макрон прерано е за преговори, Меркел се надева на компромис

Францускиот претседател Емануел Макрон смета дека Северна Македонија и Албанија треба уште малку да се стрпат пред да добијат одобрение за почеток на преговори со ЕУ. На заедничката прес – конференција со германската канцеларка Ангела […]

Вести

Сириската војска влезе во Рака и поставува набљудувачки места

Група сириски војници влезе во градот Рака и започна со поставување набљудувачки места, објавија локалните медиуми. Веста дојде само неколку дена откако курдските сили, кои го зазедоа градот од Исламската држава, склучија договор со сириската […]

Вести

Судењето за насилствата пред Општина Центар продолжува на 18 ноември

Судењето за насилствата пред Општина Центар во јуни 2013 година продолжува на 18 ноември откако денеска постапката почна одново поради истек на 90 дена од одржување на последното рочиште. За следното рочиште повикан е како […]