Тони Михајловски: На крајот на краиштата тој не сакаше само мене да ми ја сече главата…

Да ме осудија. И да, му се извинив. Згрешив. Влегов во расправија во која не требаше.

На крајот на краиштата тој не сакаше само мене да ми ја сече главата, не ми ја навредуваше само мене татковината, и не ги нарече само моите деца ретардирани затоа што се производ од брак на вмровец и вмровка. (морам да напоменам дека првата е симпатизер на другите).

Ме осудија, три месеци затвор, или една година условно. Што би одбрале вие храбри јуначишта?:)..знам, знам, вие би лежеле..у ладовинка.

Ѓеровски Бранко го најави ова одамна, па дури среќата на насловна ја сподели дека “премиерно ќе го крка Тони Шанац”, а еве и Алапалчо другар му веќе се радува со пријателите, а некои од нив ни се дури и “заеднички”. Поточно ни беа заеднички 🙂.

Алапалчо ова го нарекува театар. Ти посакувам и тебе вака да те кастираат.
Оваа тужба беше од ЗНМ. Здружение на новинари на Македонија. Така се штити колега и тоа е за почит. Човекот може навистина да се гордее со своите колеги. Не верувам дека сите се сакаат меѓу нив, но барем се сложни.

Уште еднаш јавно му се извинувам на оштетениот, па еве нека биде протолкувано и како кукавички чин.
п.с. можеби ронка храброст ќе ми се додаде што не реков дека сум државјанин на нивната земја..можеби..


Вести

Европски избори: Различни правила од земја до земја

Секоја држава членка на Европската унија сама ги одредува правилата за изборите за Европскиот парламент. Кој кога гласа ? Британците и Холанѓаните гласаат во четврток на 23 мај, Ирците на 24 мај, Летонците, Малтежаните и […]

Вести

Нови рочишта за „Триста“, „Титаник“ и „Тарифа“ на СЈО

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Триста“, „Титаник“ и „Тарифа“. Во „Триста“ обвинет е поранешниот помошник министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски за злоупотреба на […]

Вести

Пробни прелети за потребите на НАТО мисијата „Air Policing“

Со два прелета во воздушниот простор на Република Северна Македонија изутринава од 7:30 до 9:30 часот ќе се изврши првиот пробен прелет за потребите на НАТО мисијата „Air Policing“ (чување на воздушниот простор). Прелетот ќе […]