Таткото на полицаецот кој беше прободен во дискотека во с.Марино со апел на facebook

Mojot sin Filip bese proboden so noz vo sabotata vo diskoteka vo Marino,se bori za zivot so teski ostetuvanja,izvrstelite se dve deca od Petrovec edniot sin na poraneseniot Gradonacalnik na Petrovec Zvonko Cvetkovski segasen visko funkcioner vo MVR.Povodot za ovaoj moj napis e obid da se stavi kraj na vakvite slucuvanja i spored prvicni informacii obid da se izmenat izjavite na decata svedoci koi bea dadeni vo moe prisustvo vo Drzavna bolnica i kade sto direktno bea posoceni storitelite.Vazno e storitelite da ja dobijat zasluzenata kazna zatoa sto kakov covek treba da bides za da imas takov noz so sebe pri izleguvanje vo diskoteka,denes bese Filip utre ke bide nekoe drugo dete dokolku uspeat storitelite da se spasat blagodarenie na visokata pozicija vo MVR na nivniot tatko.Spodelete ne zaradi mene tuka zaradi vasite deca koi se dodeka ima vakvi luge sto nosat oruzje so sebe pri sekoe izleguvanje i vasite deca se potencijalna opasnost.


Вести

Демократски дебати неделава во САД – прва предигра за изборите во 2020 година

Пред милиони Американци неделава на првите демократски дебати ќе се појават на едно место речиси дваесетмина кандидати во трка за номинирање претстедателски кандидат од Демократската партија на изборите следната година. Иако застапуваат различна идеологија – […]

Вести

Прифатено барањето на Јанкулоска за одложување на затворската казна за „Тенк“

На поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и е прифатено барањето да и се одложи четиригодишната затворска казна за случајот „Тенк“. Како што соопшти денеска Основниот кривичен суд – Скопје, извршувањето на казната се одложува се […]

Вести

Заменик-министерот за образование Петар Атанасов поднесе оставка

Заменик-министерот за образование и наука Петар Атанасов на својот фејсбук-профил во отворено писмо до премиеот Зоран Заев и до јавноста соопшти дека поднесува оставка од функцијата. Како што вели, неговата позиција станува „неодржлива и неефективна“ […]