Тања Царовска: Дека нашите деца за фрлање се!?? Засрамете се!!!


Браво “Од Нас За Нас”!!! Благодарност до вас за непрестаниот активизам! 👏🏻🙏💜Значи нашите локални шерифи од ракав ги извадиле задолжителното носење на маски и секојдневно мерење трмпература со бесконтактен термометар во училиштата!!! Тие две работи што се најштетни за децата ги додале сами!!! Не се во протоколот од СЗО кој е наменет за школите!!! Дека нашите деца за фрлање се!?? Засрамете се!!!

 


Вести

946 нови случаи на Ковид-19 во земјава, починаа 33 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2564 тестирања, а регистрирани се 946 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје-426, Куманово-36, Дебар-2, Штип-22, Прилеп-56, Тетово-46, Струга-24, Велес-30, Битола-61, Охрид-31, Кавадарци-24, Гостивар-46, Гевгелија-12, […]

Вести

Земјотрес во Македонија, епицентарот во близина на Скопје

Земјотрес со јачина од 3,4 степени ја погоди Македонија. Потресот бил почувствуван и во Косово и Србија. Според првичните податоци на веб-страницата www.emsc-csem.org која објавува податоци за земјотреси во целиот свет, потресот се случил во […]

Вести

Средновековниот и раноосманлискиот период во македонските учебници тема на 11. средба на македонско-бугарската Комисија

– Содржината во македонските учебници по историја за средновековниот период и раноосманлискиот период ќе биде тема на 11. средба на македонско-бугарската Мешовита комисија за историски и образовни прашања, која ќе се одржи утре и задутре. […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*