Проф. Ванковска: Веќе не се потребни “бомби” – си имаме работа со бомбаш-самоубиец!


Веќе не се потребни “бомби” – си имаме работа со бомбаш-самоубиец! Во септичка јама…

Уште не можам да поверувам што успеа да каже во една реченица! Сите критичари се криминалци и непријатели, новинарите суетни, а оној што тој го круниса е педер. Плус политичко влијание за смена на претседател на Врховен суд… Сето тоа во еден ден, на +40 C!!!

Ако СДСМ не си го прибере и тие ќе одат по ѓаволите!

Вести

Армијата на Република Северна Македонија го одбележува 27-от роденден

– Во Армискиот центар за обука на вода во Охрид, денеска, ќе се одржи централната свеченост по повод 18 Август – Денот на Армијата на Република Северна Македонија. На свечената церемонија на 27-от роденден на […]

Балкан

Шпански туристи тероризирани од сопственик на ресторан кај Химара (ВИДЕО)

Албанската телевизија „Репорт“ објави екслузивно видео снимено од шпански турсти, кога сопственик на угостителски објект во Порто Палермо, кај Химара, се качил на хаубата на нивното комбе во движење и се обидел да се пресмета […]

Вести

Пациентот со западнонилска треска на Инфективната клиника и натаму во тешка состојба

Шеесет и шестгодишниот пациент заразен со западнонилска треска, кој е хоспитализиран на Клиниката за инфективни болести во Скопје се уште е во тешка здравствена состојба со манифестација на централниот нервен систем, изјави за МИА директорката […]