Проф. Ванковска: Страховлада!


Замислете неделната полициска интервенција со 36 шок бомби и солзавец фрлен дури и во ГТЦ да се случеше во време на Шарената револуција! Какви ќе беа реакциите на медиумите, НВО активистите и на странците?

Ова е реторичко прашање! Имам чувство дека оваа власт, овој режим, има licence to kill од меѓународната!

Домашниве аналитичари и активисти се или тивки или оправдуваат полициска бруталност или, во најлош случај, се загрижени за полицајците (оние од ЕБР, заштитени со маски, шлемови и штитови)!

Да имавме опозиција сега ќе имаше барање интерпелација за Оливер Спасовски! Страховлада!


Вести

Радикален исламист вооружен со нож уапсен во центарот на Лион

Француската полиција уапси радикален исламист во центарот на Лион. Според информациите објавени од француските медиуми, уапсеното лице (роден 1994 година) им било од претходно познато на разузнавачките служби. Тој бил облечен во џелаба и воена […]

Пендаровски со порака до учесниците во Охрид Ултра-Треил – Одржувањето на трката и покрај пандемијата говори за истрајност, солидарност и тимски дух - МИА
Вести

Нема потреба од нова вонредна состојба, став на Советот за безбедност

Нема потреба од воведување нова вонредна состојба, досегашните мерки и препораки за заштита од Ковид-19 се во насока на максимална заштита на здравјето на граѓаните, порачаа денеска претседателот Стево Пендаровски, премиерот Зоран Заев и министерот […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*