Проф. Ванковска: Орвелијанство од прв ред!


Она што го очекувам сега е ставање на медиумите и експертите на најјако за да неуспехот го прикажат како успех, неспособноста како shining example , и неодговорноста како доблест. Орвелијанство од прв ред!

Она што го видовте на Телма вечерва наскоро ќе ви изгледа како лимонада. Наскоро ќе почнат многу пожестоко… ова е битка за живот и смрт!

А Македонија е покојна…

Не ги можам! Ми доаѓа да затворам профил, да се исклучам од се’, неподносливо е …


Уште шест дена претставување на изборните понуди на партиите пред граѓаните - МИА
Вести

Уште шест дена претставување на изборните понуди на партиите пред граѓаните

Скопје, 7 јули 2020 () – Остануваат уште шест дена политичките партии и коалициите кои ќе учествуваат на предвремените парламентарни избори на 15 јули да ги претстават своите изборни програми пред граѓаните. Кампањата завршува на […]

Носењето заштитна опрема на носот и устата е задолжително, забрането е групирање на повеќе од две лица - МИА
Вести

Зголемен бројот на заразени и во соседството, можни се нови мерки на границите

Скопје, 7 јули 2020 () – Вкупно 78 случаи на Ковид-19 беа регистрирани во текот на вчерашниот ден. Иако бројката е значително помала во однос на претходните недели, сепак надлежните предупредуваат дека есенските денови се […]

Вести

ДСКС ќе одлучува за неколку приговори доставени од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата

Скопје, 7 јули 2020 () – Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 32. седница на која ќе разгледа неколку приговори поднесени од ВМРО-ДПМНЕ. Комисијата, како што е најавено, ќе разгледа […]