Проф. Ванковска: Интересни се ликовите како Колозова


Интетесни ми се ликови како Колозова: кога неа ќе и’ упатат навредливи или заканувачки пораки во инбокс или во пост/коментар, таа вреска до небо, бара заштита од полиција – станува маченичка. Кога истото тоа ќе им се случи на други жени на јавна сцена каде линчот е многу посилен и поодвратен, таа се подбива. Демек, жениве не биле нападнати. Најнов пример е некоја девојка Тамара којашто се појавува во политички спот. Но, сто стапа по туѓ грб не болат. А Колозова е ем нежна, ем не трпи жени со поинаква провениенција (навредливи коментари даваше и за Силјановска со карминот и сл.)


Обвинителот Гаврил Бубевски позитивен на КОВИД-19, обвинителката Фатиме Фетаи во самоизолација - МИА
Вести

Обвинителот Гаврил Бубевски позитивен на КОВИД-19, обвинителката Фатиме Фетаи во самоизолација

Скопје, 6 јули 2020 () – Јавниот обвинител Гаврил Бубевски е позитивен на КОВИД-19, а неговата колешка од поранешното СЈО, обвинителката Фатиме Фетаи, поради контакт со него ќе биде 14 дена во самоизолација. Ова е причината […]

Бројот на заболени од Ковид-19 и натаму висок, повторно се апелира на почитување на мерките за заштита - МИА
Вести

Регистрирани нови 78 случаи со Ковид-19, петмина починати, 172 оздравени пациенти

Скопје, 6 јули 2020 () – Во последните 24 часа се направени 894 тестирања, а регистрирани се 78 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје-26, Куманово-4, Дебар-1, Штип-17, Тетово-9, Струга-3, Битола-1, Охрид-1, Гостивар-5, Крива Паланка-1, Кочани-1, […]

Бинзините и дизелот поскапуваат за еден денар - МИА
Бизнис

ЕУРОСУПЕР БС-95 поевтинува, а Екстра лесното масло поскапува за половина денар

Скопје, 6 јули 2020 () – Цената на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од ноќеска на полноќ се намалува за половина денар, а Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) поскапува за половина денар по литар, додека цените […]

1 Comment

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*