Проф. Росоклија: ШТО ПРАВАТ И КОН КАКВА ЊУЈОРШКА РАЗВРСКА НЕ ВОДАТ!


Грците као одбиваат да го прифатат ,,решението“ кое го сонуваат преку 100 години, , ,,нашиве“ цврсто стојат на правото на еден народ да изврши национално самоубиство, меѓународната ќе ги ,,притисне“ Грците да ја прифатат илинденската глупост и така ,,нашиве“ ќе бидат ,,победници“ со помош на меѓународните судии кои го аранжираа резултатот пред воопшто да ги инасталираат како власт во Македонија.

Не мислам дека постојат грчки ултиматуми за кои се преговара.

Постои план на ,,меѓународната“ за чие спроведување ги инсталираа како власт, овие аморални кловнови.

Ниту преговараат, ниту договараат, ниту имаат капацитет за преговарање.

Ќе го потпишат тоа што им е веќе поднесено за потпис, а на нас е да го отфрлиме и да не дозволиме негово спроведување.

Се уновчуваат себе си продавајќи не нас, утре ќе ги продаваат марихуаната и афионот, потоа становите за избеглици.

Неуспешно ќе се обидат да живеат надвор од Македонија, а Македонија ќе ја остават во пустош.

Ете тоа го прават.


Вести

Регистрирани нови 1085 случаи на Ковид-19, починале 12 лица

Во последните 24 часа се направени 3294 тестирања, а регистрирани се 1085 нови случаи на ковид-19, починале 12 лица, а оздравеле 283 лица, соопшти вечерва Министерството за здравство. Од новодијагностицираните случаи најмногу има во: Скопје-447, […]

Вести

Официјално Македонија со нов рекорд, 1085 новозаразени од Ковид

Ковид состојба 31.10.2020 Новозаразени: 1085 Тестирани: 3294 Оздравени: 283 Починати: 12 Вкупно дијагностицирани: 31572 Вкупно оздравени: 20731 Вкупно починати: 994 Активни случаи: 9847   Ковид состојба 31.10.2020 Новозаразени: 1085 Тестирани: 3294 Оздравени: 283 Починати: 12 […]

Вести

Од вторник во Австрија „локдаун“ и полициски час

Австриската Влада вечерва одлучи да спроведе „заклучување“ по вторпат оваа година, поради драматичната епидемиолошка состојба, од вторник, 3 ноември, со полициски час од 20 до 6 часот наутро. Австрискиот канцелар Себастијан Курц на прес-конференција рече […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*