Проф. Росоклија: Партиите имаат и паметни, не многу но ги имаат

ИЗБОРИТЕ ВО СОЦИЈАЛНИТЕ МЕДИУМИ

Партиите имаат и паметни, не многу но ги имаат. Тие се воглавно отсутни во социјалните медиуми.

Партиите имаат и бивши, кои преку социјалните медиуми им даваат дискретна или отворена поддршка на кандидатот и на партијата, со порака дека сакаат да станат сегашни.

Партиите имаат и цели армии воглавно неписмени, скромноумни, примитивни и вулгарни, кои се најприсутни на социјалните медиуми за да бидат забележани и без исклучок им нанесуваат штета на кандидатите и на партиите.

Во меѓувреме ги загубивме македонската држава, македонскиот идентитет, земјата заеднички ја доопљачкаа, народот го доосиромашија под границата на беда и достоинство.

Народот, независно од етничката припадност, нема да види бел ден во наредните неколку генерации, но му ги сменија и критериумите за ,,бел ден” и за достоинствен живот.

Така Македонците станаа луѓето со ланци, во пештерата на Платон.

Бојкотот е единственото оружје со кое народот ќе ги испрати на ѓубриште власта и ,,опозицијата”.

#бојкот #bojkot


Вести

За победа во прв круг потребни 904.066 гласови, во вториот 723.253

Денеска се одржува првиот круг од претседателските избори. На изборите право на глас имаат 1.808.131 избирач, кои можат да изберат меѓу тројца кандидати Блерим Река, Гордана Силјановска-Давкова и Стево Пендаровски. Во првиот круг победник може да […]

Вести

Отворена телефонска линија кај Омбудсманот за пријавување повреди на избирачко право

Граѓаните денеска на денот на одржувањето на првиот круг од Претседателските избори 2019, и предвремените избори за градоначалник за општините Охрид, Дебар и Ново Село ќе можат да пријават каква било повреда на избирачкото право […]

Вести

Граѓаните го избираат петтиот претседател, прв на Република Северна Македонија

Во Република Северна Македонија денеска се одржува првиот круг од шестите претседателски избори. Во претседателската трка се кандидатот на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски, на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Гордана Силјановска-Давкова и Блерим Река, кој е поддржан од […]