Проф. Апасиев: Уште еден школски пример за ВЛАДИНО ПРИКРИВАЊЕ…


Уште еден школски пример за ВЛАДИНО ПРИКРИВАЊЕ…

Еве, оти сите тројца функционери од ДУИ се професори по право на ДУТ – сакав вака јавно, коо колеги, да ми објаснат како може закон кој е донесен во 2018 да важи во 2016 год.!? Ако не знаат, еве помош ќе побарам и од актуелната министерка за правда Рената Дескоска која е исто така професор по право – да ни објасни како противзаконит избор во наставно-научно звање е во наш „јавен интерес“!?

Бедна е оваа состојба кога сте фатени со спуштени гаќи, па се обидувате целата стручна јавност да ја направите недоветна! А причава уставари е ногу проѕирна: му вработуеш ЌЕРКА на главниот просветен инспектор како асистентка на Тетовски универзитет и он, за возврат, ти штима записници у твоја полза – откако претходно дисциплински ќе го деградира неговиот колега кој го открил скандалот.


Потврдени 120 нови случаи со Ковид 19, оздравени 16, починати двајца пациенти - МИА
Вести

Вкупно 180 нови случаи на КОВИД-19, двајца починати, најмногу заболени во Скопје

Скопје, 5 јуни 2020 () – Вкупно 180 нови случаи позитивни на КОВИД -19 се евидентирани во изминатите 24 часа, објави Министерството за здравство. Починати се двајца пациенти – едниот на возраст од 52 години […]

Во штипската текстилна конфекција се зголемува бројот на заразени работници - МИА
Вести

Потврдени 177 нови случаи на заболени со Ковид-19

– Во изминатото деноноќие во нашата земја се извршени 1.245 тестирања за Ковид-19, потврдени се нови 177 позитивни случаи. Од Институтот за јавно здравје за МИА информираа дека најмногу позитивни случаи од коронавирус се регистрирани […]

ССМ: Да ја спречиме злоупотребата на финансиска помош за работниците погодени од здравствено-економската криза - МИА
Вести

ССМ: Да ја спречиме злоупотребата на финансиска помош за работниците погодени од здравствено-економската криза

Скопје, 5 јуни 2020 () – Од Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) соопштија дека до нив биле упатени низа поплаки кои укажуваат дека некои од компаниите кои се корисници на финансиска помош од државата […]