Огнен Цанцаревиќ: Што поскапе при производството на струја за да поскапи и цената? – Ништо


Прво ме закрпија со 50% повисока сметка за јуни, а сега господата покачуваат цена.
Што поскапе при производството на струја за да поскапи и цената? – Ништо.

Ама мора да има за плати за тие “избраните по стручност и неопходни” стотици, па и илјадници плакатолепачи, партиски ботови и медиокритети, швалерки и швалери од сите раси, вери и партии во МКД, напикани во ЕСМ и МЕПСО. Да има за скап мебел, за “служебни патувања”, ручеци, вечери, одмори…
Е затоа поскапе струјата.
Одамна знам дека ниту срам имате ниту разбирачка. Образ ѓон!
Ама усул бе малку, полно луѓе едвај крај со крај крпат а допрва сметките ќе стигаат.


Над девет милиони во светот оздравени од Ковид-19 - МИА
Вести

Нови 155 случаи со Ковид-19, двајца починати, оздравени 127 пациенти

Скопје, 7 јули 2020 () – Во последните 24 часа се направени 1 845 тестирања и се регистрирани 155 нови случаи на Ковид-19. Починале две лица, а оздравеле 127 пациенти, соопшти попладнево Министерството за здравство. Од […]

ССМ: Социјалниот дијалог дава резултати, потребата од Синдикатот и колективните договори се потврдува во најтешките моменти - МИА
Бизнис

ССМ: Одлуката за поскапување на струјата е избрзана

Скопје, 7 август 2020 () – Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) смета дека одлуката за зголемување на цената на струјата е избрзана и зголемување ќе падне на товар на граѓаните. – Сојузот на синдикатите […]

Ивановска за МИА: Законот во ниту еден случај, ниту во вонредна состојба не ги ослободува од одговорност лицата кои ја злоупотребиле позицијата - МИА
Вести

Ивановска: Ќе бараме од новите пратеници да донесат Закон за потекло на имотот

– Не секогаш оној кој се стекнува со имот, го става имотот на свое име. Ќе бараме од новите пратеници да донесат Закон за потекло на имотот, изјави претседателката на Државната комисија за спречување на […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*