Ивор Мицковски: Ние сме троглодити, еден чекор над црви.


Многу е просто и тоа веќе се гледа од споредба и со соседите и со регионот, да не одиме подалеку.
Не си ја сакаме земјата, не си ја почитуваме државата, не ја вреднуваме животната средина, не чувствуваме припадност и не препознаваме власт.
Кој ќе дојде на власт не препознава институции, ниту граѓани, прв не почитува закони, вредности и основно културно однесување.
Немаме ние класи или касти, ние сме сјебани во главите на секое ниво, и така сите сме подеднакво мизерни и оставени да се соочуваме со ова нехумано општество и оваа деструктивна политика.
Така народ никад нема да се грижи за себе, за своето, за нашето и за туѓото.
Ние сме троглодити, еден чекор над црви.


Над девет милиони во светот оздравени од Ковид-19 - МИА
Вести

Нови 155 случаи со Ковид-19, двајца починати, оздравени 127 пациенти

Скопје, 7 јули 2020 () – Во последните 24 часа се направени 1 845 тестирања и се регистрирани 155 нови случаи на Ковид-19. Починале две лица, а оздравеле 127 пациенти, соопшти попладнево Министерството за здравство. Од […]

ССМ: Социјалниот дијалог дава резултати, потребата од Синдикатот и колективните договори се потврдува во најтешките моменти - МИА
Бизнис

ССМ: Одлуката за поскапување на струјата е избрзана

Скопје, 7 август 2020 () – Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) смета дека одлуката за зголемување на цената на струјата е избрзана и зголемување ќе падне на товар на граѓаните. – Сојузот на синдикатите […]

Ивановска за МИА: Законот во ниту еден случај, ниту во вонредна состојба не ги ослободува од одговорност лицата кои ја злоупотребиле позицијата - МИА
Вести

Ивановска: Ќе бараме од новите пратеници да донесат Закон за потекло на имотот

– Не секогаш оној кој се стекнува со имот, го става имотот на свое име. Ќе бараме од новите пратеници да донесат Закон за потекло на имотот, изјави претседателката на Државната комисија за спречување на […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*