Миленко Неделковски: Испосечени се повеќе од 100 стебла, а на сите македонски приколки и објекти е испишано “Смарт за гаури“….


…Северна ја донесе, сите платформи реализирани, шиптаризација, бугаризација, во Дебар од пред 3 месеци и официјално не знаат македонски (во банка, во пошта) Еднојазичност цвета во 3-4 града . На Матка никнаа 12 дивоградби за 6 месеца. Езерце Треска го стопанисува дива банда од Качаник под официјално има “Легини Треске“. Испосечени се повеќе од 100 стебла, а на сите македонски приколки и објекти е испишано “Смарт за гаури“. …


Потврдени 120 нови случаи со Ковид 19, оздравени 16, починати двајца пациенти - МИА
Вести

Вкупно 180 нови случаи на КОВИД-19, двајца починати, најмногу заболени во Скопје

Скопје, 5 јуни 2020 () – Вкупно 180 нови случаи позитивни на КОВИД -19 се евидентирани во изминатите 24 часа, објави Министерството за здравство. Починати се двајца пациенти – едниот на возраст од 52 години […]

Во штипската текстилна конфекција се зголемува бројот на заразени работници - МИА
Вести

Потврдени 177 нови случаи на заболени со Ковид-19

– Во изминатото деноноќие во нашата земја се извршени 1.245 тестирања за Ковид-19, потврдени се нови 177 позитивни случаи. Од Институтот за јавно здравје за МИА информираа дека најмногу позитивни случаи од коронавирус се регистрирани […]

ССМ: Да ја спречиме злоупотребата на финансиска помош за работниците погодени од здравствено-економската криза - МИА
Вести

ССМ: Да ја спречиме злоупотребата на финансиска помош за работниците погодени од здравствено-економската криза

Скопје, 5 јуни 2020 () – Од Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) соопштија дека до нив биле упатени низа поплаки кои укажуваат дека некои од компаниите кои се корисници на финансиска помош од државата […]