Ивор Мицковски: Сме виделе глупи изјави и алибија, ама САД да не сака војна и моќ не сме виделе

Претседател на Америка зборува како не сака да е дел од бесмислени, бесконечни војни кои и самите најчесто ги предизвикуваат.
И го прави тоа на начин што нејзин НАТО сојузник започнува унилатерална воена агресија со цел етничко чистење и преместување на популации.
Притоа го прави тоа оставајќи ги на цедило своите сојузници на земја во прокси војната со ИСИС, Иран, Русија и властите од Дамаск.
Сме виделе глупи изјави и алибија, ама САД да не сака војна и моќ не сме виделе.
Да му дадеш на Ердоган да ти води антиамериканска војна со помош на ИСИС.
Дотаму стигнаа со врвниот лидер и креатор на глобални договори.

Вести

Можна лидерска средба кај претседателот Пендаровски

Претседателот на ДУИ Али Ахмети добил покана од претседателот на државата Стево Пендаровски за средба на лидерите на политичките партии од македонскиот и од албанскиот политички блок в недела во вила „Водно“, потврдија за МИА […]

Вести

Што е договорено за Брегзит

Европската унија и Велика Британија постигнаа договор за Брегзит, и ако биде ратификуван, граѓаните и компаниите конечно ќе имаат појасна слика за тоа што ги чека во иднина. Тоа, меѓутоа, е големо „ако“, бидејќи британските […]

Вести

Законите за стечајците и за класифицирани информации пред пратенциите

Собранието на Република Македонија денеска ќе го одржи четвртото продолжение на 114.седница во рамки на која ќе расправа за дополнетите предлог – закони за изменување и дополнување на законите за задолжително осигурување во сообраќајот, за […]