Ивор Мицковски: Одлично, неопходно е и во линија со глобалните текови


Одлично, неопходно е и во линија со глобалните текови.
Ама таа регулација е пред се за заштита на оние кои возат тротинет.
Кога ќе видиме регулација, итна и неодложна на моторџиските пирати и лудаците кои поминуваат на црвено и газат луѓе на пешачки премини.
Ќе запрат ли некогаш трките со мотори и коли.
Нели имаше интегриран систем на камери, зошто тој не функционира, за казни, за превенција, за индивидуирање на пиратите.
И конечно, за нешто да регулираш, треба нешто да дадеш и за возврат, а тоа нешто се вика инфраструктура.


Во Кичево извршени 33 контроли врз лица во самоизолација, ситуацијата стабилна - МИА
Вести

Почнаа 80-часовниот карантин за најризичните и дневните рестрикции за останатите општини

Скопје, 4 јуни 2020 () – Почна полицискиот час за граѓаните на сите општини во градот Скопје, околните скопски општини Арачиново, Зелениково, Илинден, Петровец и Студеничани, во Куманово, Липково, Штип, Карбинци, Тетово, како и Боговиње, […]

Потврдени 120 нови случаи со Ковид 19, оздравени 16, починати двајца пациенти - МИА
Вести

Потврдени 120 нови случаи со Ковид 19, оздравени 16, починати двајца пациенти

Скопје, 4 јуни 2020 () – Во последните 24 часа се направени 953 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи со Ковид-19 и тоа во: Скопје-67, Куманово-19, Штип-16, Прилеп-4, Тетово-9, Велес-2, Гостивар-1, Неготино -1, Струмица-1. […]

Вести

Над 110 нови случаи на Ковид-19, најмногу во еден ден досега

– Повеќе од 110 нови случаи со коронавирус се потврдени во изминатите 24 часа, но се уште се работат и други земени брисеви, информираа за МИА од Институтот за јавно здравје. Од новодијагностицираните случаи со Ковид-19, […]