Ивор Мицковски: Каква купи-продај политика водите, евентуално сами себе ќе се шитнете


Македонија 2020-та година.
Човекот кој придонесе за внатрешен конфликт во државата, кој предлагаше размена на територии, кој лично заедно со Љубе договори смислен масакар на 7 лица кај Раштански лозја, кој покраде и потоа стана демек бизнисмен и сега гради насекаде згради, ќе не помирувал со Бугарија.
Љубе му е советник на Заев, Љубчо ќе му бил посредник.
Каква купи-продај политика водите, евентуално сами себе ќе се шитнете.


Вести

Угостителските објекти ќе работат само до 23 часот

Владата на денешната 13-та седница ги разгледа и прифати препораките на Комисијата за заразни болести да се ограничи работно време на сите угостителски објекти до 23 часот, освен оние што вршат испорака, како и да […]

Вести

408 нови случаи на Ковид-19 во земјава, починаа 4 лица

  Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2140 тестирања, а регистрирани се 408 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје-227, Куманово-12, Штип-15, Прилеп-4, Тетово-34, Струга-5, Велес-15, Битола-10, Охрид-23, Кавадарци-4, Гостивар-2, Струмица-18, […]

Започна пленарната седница за избор на претседател на Собранието - МИА
Вести

Собранието не расправаше за измените на Законот за заштита од заразни болести

– Собранието на Република Северна Македонија денеска ја започна 18. седница беа донесени две одлуки за испраќање припадници на Армијата во мисиите УНИФИЛ во Либан и Алтеа, како и неколку ратификации на договори и спогодби. […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*