Ивор Мицковски: И Лиле ќе ја рехабилитираат и направат светол пример

Поповска на протестот за Иловица-Штука: „Тука мириса на корупција и на пари“.
Владава до тој степен не ги исполнува дадените ветувања, не престанува со рудници, градежна експанзија поголема од СК 2014, уништување на природа, чистење на оваа држава-депонија, што и Лиле ќе ја рехабилитираат и направат светол пример.
Инаку, кога не си задоволен се излага од коалиција, не се протестира во рамки на коалиција.
И законот за зеленило што го донесовте, никаде не се применува.


Вести

За победа во прв круг потребни 904.066 гласови, во вториот 723.253

Денеска се одржува првиот круг од претседателските избори. На изборите право на глас имаат 1.808.131 избирач, кои можат да изберат меѓу тројца кандидати Блерим Река, Гордана Силјановска-Давкова и Стево Пендаровски. Во првиот круг победник може да […]

Вести

Отворена телефонска линија кај Омбудсманот за пријавување повреди на избирачко право

Граѓаните денеска на денот на одржувањето на првиот круг од Претседателските избори 2019, и предвремените избори за градоначалник за општините Охрид, Дебар и Ново Село ќе можат да пријават каква било повреда на избирачкото право […]

Вести

Граѓаните го избираат петтиот претседател, прв на Република Северна Македонија

Во Република Северна Македонија денеска се одржува првиот круг од шестите претседателски избори. Во претседателската трка се кандидатот на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски, на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Гордана Силјановска-Давкова и Блерим Река, кој е поддржан од […]