Ивор Мицковски: 2 месеци изгубени и без никава сериозна мерка, изгубени преку 400 животи, а на властите не им трепнува око


2 месеци изгубени и без никава сериозна мерка, изгубени преку 400 животи, а на властите не им трепнува око.

Сите земји со помали стапки на смртност се затворија, зошто на вакви бројки за жал само тоа помага.

Но, не, нашите власти спасуваат економија и жртвуваат животи, фаворизираат шверц на лекови, не преземаат мерки, а камоли некаква одговорност.

Не сте виновни за кризата, тоа никој не може да го каже, но веќе сте виновни за овие трагични бројки и за неспособноста и неодговорноста кои секојдневно ги демонстрирате.

Џабе ви е више државниот морализам и карањето народ, овие бројки одат на ваша душа.


Двајца починати и 152 новозаразени со Ковид-19
Вести

1.288 новозаразени од Ковид-19, починаа 39 лица

– Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3349 тестирања за Ковид-19, при што се регистрирани 1288 нови случаи на заразени со коронавирусот. Во изминатото деноноќие починале 39 лица, а оздравеле […]

Вести

Граматика на македонскиот јазик за дијаспората

Во издание на Агенцијата за иселеништво на Република Северна Македонија, обајвена е Граматика  на македонски јазик  со практични вежби за дополнителна настава на македонски јазик во странство. Граматиката  е  изработена од три професорки кои предаваат […]

Вести

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 39 пациенти, вкупно се лекуваат 486

– Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализирани се 39 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*