Хактан РЕЏЕП ИСМАИЛ: Идејата за двојазичност ја подрива унитарноста на Република Македонија


Нашиот другар и соборец Хактан РЕЏЕП ИСМАИЛ – член на Президиумот на Левица / E majta / Levica и еден од најдобрите политиколози во земјава, изјави дека идејата за двојазичност ја подрива унитарноста на Република Македонија и дополнително системски го сегрегира народот! Ваквата иницијатива е резултат на експанзионистичкиот изблик на албанскиот национализам и служи како алиби на власта за сиромаштијата.

#БорбатаПродолжува


Уште шест дена претставување на изборните понуди на партиите пред граѓаните - МИА
Вести

Уште шест дена претставување на изборните понуди на партиите пред граѓаните

Скопје, 7 јули 2020 () – Остануваат уште шест дена политичките партии и коалициите кои ќе учествуваат на предвремените парламентарни избори на 15 јули да ги претстават своите изборни програми пред граѓаните. Кампањата завршува на […]

Носењето заштитна опрема на носот и устата е задолжително, забрането е групирање на повеќе од две лица - МИА
Вести

Зголемен бројот на заразени и во соседството, можни се нови мерки на границите

Скопје, 7 јули 2020 () – Вкупно 78 случаи на Ковид-19 беа регистрирани во текот на вчерашниот ден. Иако бројката е значително помала во однос на претходните недели, сепак надлежните предупредуваат дека есенските денови се […]

Вести

ДСКС ќе одлучува за неколку приговори доставени од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата

Скопје, 7 јули 2020 () – Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 32. седница на која ќе разгледа неколку приговори поднесени од ВМРО-ДПМНЕ. Комисијата, како што е најавено, ќе разгледа […]