Горан Момироски: Освен ако човекот не изел живи луѓе ова е монструозно


Тие што сменија име и идентитет а потоа вечераа, тераа бизниси, потпишуваа меморандуми, се сликаа со Боки 13 и се колнеа во Катица ни кажуваат за владеење на право и хуманост.
Во меѓувреме цели 7 месеци во притвор го држат екс градоначалникот на Карпош Стевче Јакимовски.
Освен ако човекот не изел живи луѓе ова е монструозно. А не видовме никакви докази.
Цели факинг 7 месеци држат болен човек обвинет дека направил пат во 4 ѕида а луѓето правосилно осудени за убиство на 4 деца и рибар се бранат од слобода за да можат да се добијат немакедонски гласови.
#ЌеПлачетеАмаЏабеЌеВиБиде #НиеМождаЌеВиПростимеАмаГосподНе


Тестирањето на околу 800 штипски текстилни работници завршува утре - МИА
Вести

Регистрирани нови 147 случаи на КОВИД-19 и шест починати

Скопје, 4 јули 2020 () – Во изминатите 24 часа од направени 1296 тестирања регистрирани се 147 нови случаи на КОВИД-19. Институтот за јавно здравје регистрира и 111 оздравени пациенти. Од КОВИД-19 во овој период […]

Партиите не отстапуваат од средби со граѓаните, но ветуваат почитување на мерките - МИА
Вести

Предизборната кампања на средина, се вжештува реториката

– Предизборната кампања за предвремените парламентарни избори на 15 јули е на средина, а партиите ја вжештуваат дебатата за економијата, правната држава и корупцијата. Партиите своите изборни програми и денеска ќе ги претстават на средби […]

Засега нема препорака за затворање на границите со Србија и со Косово - МИА
Вести

Засега нема препорака за затворање на границите со Србија и со Косово

Скопје, 4 јули 2020 () – Засега нема препорака од Комисијата за заразни болести ниту пак одлука за затворање на границите со Србија и со Косово, потврди вчера премиерот Оливер Спасовски и истакна дека во […]