Димитар Апасиев: Епа, честито БАНКРОТ-ДРЖАВА!


Апасиев: Левица е оштетена за околу 10 илјади гласа, украдени ни се тројца пратеници - МИА

Епа, честито БАНКРОТ-ДРЖАВА!
Јавниот долг на Македонија и официјално надмина 60% од БДП (максимумот кој го дозволува ЕУ) – за првпат у нашата историја.
СДС+ДУИ = Колективна траума и арамилук!
#ГрчкоСценарио
#РазбојничкаДружина


Вести

Интензивирање на комуникацијата за надминување на недоразбирањата со Софија

– Интезивирана комуникација со Софија деновиве за изнаоѓање решение за спорот со Бугарија, по испраќањето на бугарскиот појаснувачки меморандум до земјите-членки на Европската Унија, во кој се оспоруваат македонскиот јазик и македонската нација. Премиерот Зоран […]

Вести

Од следната недела најавени нови термини за тестирање, вчера регистрирани 518 заболени од Ковид-19

– Петстотини и осумнаесет нови случаи на заболени од Ковид-19 беа регистрирани вчера во земјава. Раст на новозаболените изминатиот период е забележан во целиот регион, но и во Европа. За првпат на континентот завчера беа евидентирани […]

Раст на депозитите и кредитите во првиот квартал годинава - МИА
Бизнис и економија

Ребалансот на Буџетот пред финално усвојување, со него почнува четвртиот пакет мерки

– Во Собранието заврши амандманската расправа за ребалансот на Буџетот и од понеделник се очекува тој да се најде на дневен ред на собраниска седница. Со вториот по ред ребаланс на Буџетот за годинава практично треба […]

2 Comments

  1. плус тоа, не слушнавме од ЕУ дека е дозволена толеранција на границата од 60% , во случаи на „корона“!

  2. Е па МАКЕДОНЦИ ПОДГОТВЕТЕСЕ ЗА СМРТ- ИЛИ СЛОБОДА ВРЕМЕ Е ДА СЕ РАЗБУДИШ АЛОО

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*