Данела Арсовска: Доколку постојат такви списоци, објавете ги!


❗Неколку дена институциите изјавуваат дека ќе објавеле списоци на наводни “газди” кои наводно “украле” милиони од буџетот. Ги чекаме тие списоци!
❗Доколку е тоа вистина и постојат такви “газди” треба да се објават, бидејќи не е коректно да се дозволи поради исклучоци целиот приватен сектор да биде етикетиран како лоповски и да се линчува со денови.
❗Се промовираат закани со инспекции и кривични пријави кон цел приватниот сектор, со што се добива впечаток дека целта е никој да не помисли да побара државна помош во криза, бидејќи ако побара ќе зажали. Не е во ред да се стави извршната власт во улога на обвинител, судија и џелат базирано на чаршиски муабети.
❗Доколку постојат такви списоци објавете ги! Да видиме кој наводен “газда” колку наводно “украл”.


Во Русија се испитуваат 47 вакцини за новиот коронавирус - МИА
Вести

Нови 200 случаи на КОВИД-19, 15 оздравени и четири починати лица

Министерството за здравство денеска регистрира 200 нови случаи на КОВИД-19 од направени 1828 тестирања, како и 15 оздравени пациенти и четири починати лица. Во последните 24 часа, како што соопшти, се направени 1828 тестирања, а регистрирани се […]

Протоколи кои поризлегуваат од планот за намалување на рестриктивните мерки - МИА
Вести

Преговори за нова влада, средби и првични пораки меѓу партиите

Скопје, 8 август 2020 () –  Информации и пораки за разговорите за формирање нова влада упатија и вчера преку соопштенија СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, партиите што на неодамнешните парламентарни избори освоија по 46, односно 44 пратеници […]

Доминира ставот училиштата да се отворат, предлог-планот на МОН за 2020/2021 се очекува од понеделник - МИА
Вести

Доминира ставот училиштата да се отворат, предлог-планот на МОН за 2020/2021 се очекува од понеделник

Скопје, 8 август 2020 () – Министерството за образование и наука има предлог-план како ќе почне да се реализира учебната 2020/2021 година од 1 септември. Тој треба да се финализира во наредната недела, да помине […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*