Д-р Митов: Како нашата нација ќе помине низ оваа пандемија?


А цела работа може да се погледне и од малку повисоко:

– еве вирусот веќе се шири, беспредметни се расправите како што станало, тој е тука и предизвикува штета, секаква.

– некои нации ќе се организираат, ќе бидат ДИСЦИПЛИНИРАНИ и низ ова искушение ќе поминат со помала штета, здружено и сложно;

– други нации ќе си направат ХАОС од ситуацијава, секој ќе знае што треба а што не треба да се преземе, и целата нација ќе помине со значително поголема штета отколку подисциплинираните.

Како нашата нација ќе помине низ оваа пандемија?

И кон што придонесува секој од нас?


141 новозаразени од Ковид-19, почина пациент од Скопје
Вести

Активни 6.861 случаи на заразени со коронавирус во земјата

Во моментов бројот на активни случаи со коронавирус во земјата изнесува 6.861 лице, откако вчера потврдени 518 новозаразени, 200 оздравени и 9 починати лица. Најмногу активни случаи на заразени има во Скопје (3.320), Струмица (394) […]

Вести

Интензивирање на комуникацијата за надминување на недоразбирањата со Софија

– Интезивирана комуникација со Софија деновиве за изнаоѓање решение за спорот со Бугарија, по испраќањето на бугарскиот појаснувачки меморандум до земјите-членки на Европската Унија, во кој се оспоруваат македонскиот јазик и македонската нација. Премиерот Зоран […]

Вести

Од следната недела најавени нови термини за тестирање, вчера регистрирани 518 заболени од Ковид-19

– Петстотини и осумнаесет нови случаи на заболени од Ковид-19 беа регистрирани вчера во земјава. Раст на новозаболените изминатиот период е забележан во целиот регион, но и во Европа. За првпат на континентот завчера беа евидентирани […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*