Д-р Митов: Имаме два пата пред нас…


Според бројките во цела Европа, пред нас е долга зима…

Имаме два пата пред нас:

првиот, патот на СОРАБОТКАТА и смиреноста,

вториот, патот на ПОДЕЛБИТЕ, кавгите и тензиите.

Преку глава од несериозност и неможност да се сфати СО ШТО СМЕ СООЧЕНИ.

Не е момент за политички поени, не е момент за воено профитерство, ниту за правење паметни на ФБ.

Ако не се стегнеме сега сите како една голема заедница, многумина нема да ја дочекаат следната пролет. Знам, не звучи убаво, но сега не е момент ниту за популизам.

Уште можеме да се спротиставиме организирано и здружено на големиот бран. Па од пролет, пак нека се кара и расправа кој сака.

До тогаш, да се обединиме и да соработуваме.


Вести

Угостителските објекти ќе работат само до 23 часот

Владата на денешната 13-та седница ги разгледа и прифати препораките на Комисијата за заразни болести да се ограничи работно време на сите угостителски објекти до 23 часот, освен оние што вршат испорака, како и да […]

Вести

408 нови случаи на Ковид-19 во земјава, починаа 4 лица

  Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2140 тестирања, а регистрирани се 408 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје-227, Куманово-12, Штип-15, Прилеп-4, Тетово-34, Струга-5, Велес-15, Битола-10, Охрид-23, Кавадарци-4, Гостивар-2, Струмица-18, […]

Започна пленарната седница за избор на претседател на Собранието - МИА
Вести

Собранието не расправаше за измените на Законот за заштита од заразни болести

– Собранието на Република Северна Македонија денеска ја започна 18. седница беа донесени две одлуки за испраќање припадници на Армијата во мисиите УНИФИЛ во Либан и Алтеа, како и неколку ратификации на договори и спогодби. […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*