Д-р Митов: Ајде да го победиме вирусот и да го прекинеме неговото ширење


АЈДЕ ДА ГО ПОБЕДИМЕ ВИРУСОТ И ДА ГО ПРЕКИНЕМЕ НЕГОВОТО ШИРЕЊЕ!

Почитувани пријатели,

Денес, започнувам кампања за заштита од Ковид-19 „НИКАДЕ БЕЗ МАСКА!”

Денес, Ве повикувам сите заедно ДА ГО ПОБЕДИМЕ ВИРУСОТ!

Во следниве неколку недели, многу познати лица ќе се вклучат во оваа кампања. Ќе објавуваме видеа кои ќе ја шират свесноста и ВАЖНОСТА од носењето маски.

Во наредниот период бројките на заболени ќе растат ИЛИ ќе се намалуваат – ОД НАС ЗАВИСИ.

Затоа, Ве молам приклучете се, споделувајте, активно учествувајте!

Со тоа веројатно е дека ќе спасите нечиј живот, на некој непознат, или на некој близок.

#НикадеБезМаска

Почнуваме!


ДИК: Гласањето се одвива мирно и без никакви проблеми - МИА
Вести

ДИК: Гласањето се одвива мирно и без никакви проблеми

Скопје, 14 јули 2020 () – Гласањето во 17 домови за стари лица низ државата се одвива одлично и без никакви проблеми, информираше претседателот на Државната изборна комисија (ДИК), Оливер Дерковски, при посетата на гласачкото […]

ДИК: Почнаа изборите, важечки се ливчињата на коишто е заокружен редниот број на подносителот на листата - МИА
Вести

Втор ден гласање на изборите за пратеници

Скопје, 14 јули 2020 () – Избирачките одбори од утринава го спроведуваат гласањето на болните, немоќните, хронично болните лица, кои се пријавиле за гласање за предвремените парламентарни избори, а своето право на глас го искористуваат […]

ДИК прифати нови барања за набљудување на изборите - МИА
Вести

Гласаат болните, немоќните и затворениците

Скопје, 14 јули 2020 () – Втор ден од гласањето за предвремените парламентарни избори. Гласаат болните, немоќните, хронично болните, затворениците, лицата во домашен притвор, во старските домови и шестмина внатрешно раселени лица. Според последните податоци […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*